قیمت بالکن شیشه ای
16 آگوست

تراس شیشه ای: مسلماً همه ما از داشتن فضایی دنج و زیبا برای دورهمی‌های کوچک و صمیمانه هیجان‌زده خواهیم شد. اکثر مردم هنگامی ‌که برای خرید یا اجاره آپارتمان اقدام می‌کنند به داشتن تراس و بالکن تاکید دارند. تراس شیشه‌ای یکی از آپشن هایی است که با امنیت خوب و زیبایی منحصر به ‌فرد فضای دل‌نشینی را برای علاقه‌مندان محیط‌های دنج و دارای چشم‌انداز به وجود آورده‌است. با شلوغی‌ها و استرسی که این روزها زندگی همه ما را فراگرفته ‌است نیاز به محیطی دنج و آرام برای تجدید روحیه داریم که در روزهای سرد زمستان و جلوه زیبای پاییز به تماشای بارش برف و برگ‌ریزان بنشینیم.

هیچ‌ چیز مانند نوشیدن یک چای داغ در حالی‌که چشم‌اندازی به گوشه‌ای از شهر دارید لذت ‌بخش نیست.

پیشنهاد مطالعه : برای اطلاع از نحوه تولید شیشه خم کلیک کنید.

لزوم داشتن فضایی به ‌عنوان تراس شیشه‌ای

سکونت اجباری در شهرها و آپارتمان‌نشینی این روزها خیلی از دل‌خوشی‌های کوچک و بزرگ را از آدمیان ربوده‌ است. ایوانی که فاصله بین اتاق‌ها و حیاط بود و فضایی را برای دورهمی‌های خانوادگی تشکیل می‌داد حالا دیگر وجود ندارد. پس در فضای تنگ و دلگیر آپارتمان‌ها باید به‌دنبال راهی برای تعامل اعضای خانه با محیط بیرون باشیم.

تراس شیشه‌ای راه چاره دنیای مدرن برای ارتباط با دنیای پیرامون است. تراس در واقع فضای نسبتاً بزرگی است که سقفی ندارد و برای مواقعی تعبیه می‌شود که ساکنان ساختمان بخواهند از هوای آزاد بیرون از خانه لذت ببرند. در معماری مدرن امروزی ساخت روف گاردن رایج شده ‌است که آن ‌هم نوعی تراس است.

حالا مسئله این است که با معضلات زندگی شهرنشینی مانند آلودگی صوتی، آلودگی هوا چطور می توان از فضای تراس بهره مند شد؟ به همین منظور حفاظ‌های شیشه‌ای برای آن در نظر گرفته ‌شده که علاوه بر حفظ ایمنی خانه، فضای تراس را از سر و صدا و آلودگی محفوظ نگه می دارد.

از مزایای دیگر تراس شیشه‌ای می‌توان به عایق صوتی و حرارتی، سهولت نظافت و شستشو، ممانعت از ورود گرد و غبار، افزایش فضای در دسترس و… اشاره کرد. شیشه‌هایی که برای حفاظ تراس مورد استفاده قرار می‌گیرد شیشه سکوریت نشکن با ضخامت 8 تا 10 میل است. در مواردی که افراد خواهان ایمنی صد در صدی ساختمان باشند شیشه‌های سکوریت لمینت برای پوشش پیرامون تراس استفاده می‌شود.

استفاده از بالکن حتی در شهرهای بزرگ که امکان طراحی متراژ بیشتری از بالکن را می‌دهد ممکن است به دلیل سروصدا و آلودگی موانعی به وجود آورد پس برای کاربردی کردن تراس لازم است تمهیداتی برای حفاظت آن از گرما و سرما و آلودگی در نظر بگیریم اینجاست که شیشه‌های سکوریت بالکن به کمک ما می‌آیند و با ایجاد عایق صوتی و حرارتی فضا را برای ما دل‌چسب‌تر می‌کنند. تراس شیشه‌ای از شیشه‌های حفاظ قدرتمند و نشکن تشکیل شده که در اطراف بالکن نصب می‌شود و قابل جابجایی و باز و بسته شده ‌است. شیشه بالکن ریلی یکی از انواع حفاظ‌های شیشه‌ای است که در طراحی آن پنل های بزرگ شیشه‌ای روی ریل حرکت می‌کند و جابجایی آن‌ها بسیار ساده می‌شود و درضمن فضای کمی اشغال می‌کنند.

در این حالت شیشه‌های ریلی به شکل ال مانند در یک سمت دیوار جمع می‌شوند.

 قیمت شیشه بالکن

اگر شما هم تمایل دارید تراس شیشه‌ای بسازید و می‌خواهید در مورد آن اطلاعات کسب کنید، ابتدا باید از کارشناس دعوت کنید تا ابعاد فضای بالکن را محاسبه کند و سپس با توجه به نوع شیشه ای که انتخاب می‌کنید قیمت را تخمین بزند. شیشه‌های بالکن به دو صورت کشویی و ریلی طراحی و ساخته می‌شوند. سیستم شیشه‌های ریلی و کشویی بالکن نوعی پوشش برای تراس و بالکن‌ها به وجود می‌آورد که روی ریل آلومینیومی نصب‌شده در سقف و کف حرکت می‌کنند.

در این حالت فضای بازشو تراس به کمک تعدادی پانل شیشه‌ای متحرک طراحی می‌شود. شیشه‌هایی که برای ساخت حفاظ به کار می‌رود از نوع شیشه سوپر کلیر نشکن از گرید ای مثبت است. قیمت بالکن شیشه ای به عوامل متعددی بستگی دارد.

 مزیت‌های تراس شیشه‌ای

تراس شیشه ای در هر ابعادی که ساخته شود فضای شیشه‌ای کاملاً یکدستی را فراهم می‌کند که هیچ ستون و مانعی برای دید ندارد. این درها به ‌صورت تاشو یا ریلی قابل جابه‌جایی هستند و قادر خواهید بود در فصول مختلف سال از هوای آزاد بهره‌مند شوید. بسته شدن فضای اطراف تراس با شیشه از ورود پرندگان، فضولات جوی، گرد و غبار و آلودگی هوا، حشرات موذی به فضای داخلی تراس جلوگیری می‌کند. سیستم بالکن شیشه‌ای به گونه‌ای است که یکی از لت‌های در ثابت بوده و بقیه درهای شیشه‌ای روی آن جمع می‌شوند و به ‌راحتی قابل شستشو و تمیز کردن است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاه بگذارید