قرارداد
شیشه نشکن و ایمن سدید
مشکل ایمنی و استحکام شیشه خود را از ما برطرف کنید
Previous
Next
شیشه نشکن و ایمن سدید
مشکل ایمنی و استحکام شیشه خود را از ما برطرف کنید
Previous
Next
قرارداد

شما مشتریان گرامی شیشه ایمنی سدید جهت سفارش محصولات میتوانید با واحد مشاوره و یا فروش شرکت تماس حاصل نمایید. درخواست های شما میتواند بر اساس سایز، ضخامت، نوع جنس و قیمت باشد.

سعي ما بر این است که برترين محصولات را با قيمتي رقابتي و با کيفيت بالا ارائه دهیم و تنها از این طریق اعتماد و رضایت شما را جلب نماییم.

تماس با ما

شیشه نشکن

شیشه نشکن به شیشه های دارای استحکام بالا و مقاوم گفته می شود. این اصطلاح به معنای اینکه این شیشه ها هرگز نمی شکنند، نمی باشد. بلکه منظور از نشکن بودن، مقاومت بالای آنها در برابر شکستن می باشد. حتی در مواقعی که شیشه در اثر ضربه شکسته شود، کاملا بی خطر می باشد. انواع مختلف شیشه نشکن با نام های شیشه سکوریت و شیشه لمینت در بازار وجود دارد. در واقع این دو شیشه نیز از انواع شیشه نشکن می باشند.

شیشه نشکن چیست؟

همان طور که گفتیم شیشه نشکن به یک نوع شیشه مقاوم و ایمن گفته می شود. تمامی شیشه های سکوریت و لمینت شده شیشه نشکن هستند. فرایندهای حرارتی صورت گرفته روی شیشه معمولی سبب مقاوم سازی شیشه سکوریت و تبدیل آن به یک شیشه نشکن می شود. برای تولید شیشه سکوریت نشکن باید تمامی مراحل عملیات حرارتی تا دمیدن هوای سرد به طور اصولی انجام شود. شیشه لمینت نیز که از اتصال دو شیشه به وسیله یک لایه طلقی ایجاد می شود.

برای ساخت شیشه لمینت می توان از دو یا چند لایه شیشه سکوریت به همراه طلق استفاده کرد. که همان شیشه دوجداره نامیده می شود. در این صورت استحکام و خاصیت نشکن بودن آن بیشتر می شود. لایه پلیمری طلق مانند بین دو شیشه موجب ایجاد چسبندگی بسیار بالایی بین لایه ها می شود.

به طوری که با ایجاد ضربه و شکست شیشه، تکه های شیشه به طلق می چسبند. از شیشه نشکن در پارتیشن شیشه ای، نمای شیشه ای در ساختمان ها، انواع نماهای اسپایدری و لامل در ساختمان استفاده می شود. در نماهای شیشه ای به علت ارتفاع ساختمان حتما باید از شیشه نشکن استفاده کرد. نحوه شکستن آن به این صورت می باشد که هنگام شکستن تکه ها از یکدیگر جدا نمی شوند و به لایه پلیمری می چسبند.

ویژگی های شیشه نشکن

  • ایمنی و برنده نبودن تکه های آن بعد از شکستن
  • زیبایی ظاهری
  • مقاومت بالای فیزیکی و مکانیکی
  • صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از اتلاف و هدر رفت آن
  • عدم پراکندگی تکه ها بعد از شکستن و بی خطر بودن آن
  • بی خطر بودن شیشهای نشکن در هنگام بروز حوادث
  • عایق صوتی و حرارتی
  • جلوگیری از ورود گرد و غبار و آلودگی به داخل

انواع شیشه ایمنی

شیشه ایمنی یکی از نوعی از شیشه‌های تقویت‌شده است که با افزودن مواد خاص، مانند پلی‌وینیل بیوتریل (PVB) یا پلی‌وینیل استات (EVA)، مقاومت بیشتری در برابر شکستگی و ایجاد تکه‌تکه‌های خرد شده دارد. در زیر به برخی از انواع شیشه ایمنی معمول اشاره می‌شود:

شیشه لمینته:

این نوع شیشه ایمنی با قرار دادن لایه‌های متعددی از شیشه را با یک لایه مواد میانی متصل می‌کند. معمولاً این لایه میانی از پلی‌وینیل بیوتریل (PVB) ساخته می‌شود که در صورت شکستن شیشه، تکه‌های شیشه به هم چسبیده و پراکنده نمی‌شوند.

 شیشه دوجداره

شیشه دوجداره یا شیشه حاوی لایه هوا یا گاز در میان دو لایه شیشه است. این ساختار می‌تواند مقاومت بیشتری در برابر ضربه و حرارت فراهم کند و در مواردی که عایق حرارتی مورد نیاز است، کاربرد دارد.

 شیشه مقاوم

این نوع شیشه از جنس‌های خاصی تشکیل شده است که دارای مقاومت بالا در برابر ضربه، حرارت، یا شرایط زیان‌آور دیگر هستند. به‌طور کلی، این نوع شیشه برای مواردی که نیاز به محافظت بیشتری دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شیشه پلی کربنات

این نوع شیشه از جنس پلی کربنات ساخته می‌شود که به دلیل مقاومت بالا در برابر شکستگی و خراش، به عنوان یک گزینه محافظتی برای برخی از موارد واقعیت‌های ضروری استفاده می‌شود.

با استفاده از این انواع شیشه ایمنی، می‌توان به‌طور موثر امنیت و محافظت در مقابل حوادث ناخواسته را فراهم کرد و خطرات احتمالی را به حداقل رساند.

کاربرد شیشه نشکن

از انواع شیشه های نشکن در ساختمان، خودرو سازی و یا ساخت برخی وسایل برقی و لوازم منزل استفاده می شود. اما کاربرد شیشه نشکن در ساختمان محدود به نما، کف و سقف شیشه ای نمی باشد. از شیشه های نشکن می توان در شیشه جان پناه، شیشه دودبند ساختمان یا همان شیشه راه پله، شیشه بالکن یا تراس و کلیه پارتیشن های شیشه ای در ساختمان استفاده کرد. استفاده از شیشه نشکن سبب ایجاد زیبایی بیشتر، کاهش هزینه های ناشی از اتلاف انرژی و استفاده بیشتر از نور طبیعی می شود.

در برخی موارد مانند نصب شیشه حمام، موجب تفکیک فضای خیس حمام از سایر بخش ها می شود. در پارتیشن بندی در منازل یا در ادارات می توان از انواع شیشه نشکن مانند شیشه سکوریت یا شیشه لمینت استفاده کرد. از شیشه نشکن به عنوان یک شیشه ضد سرقت نیز به علت مقاومت بالای آن استفاده می گردد. استفاده از شیشه های مقاوم مانند سکوریت در صنعت ساختمان روز به روز در حال افزایش است. برخی از کاربردهای شیشه نشکن در ادامه آورده شده است.

شیشه نشکن ساختمانی

شیشه نشکن در بخش های مختلف ساختمان کاربرد دارد. به علت مقاومت بالا، زیبایی و سهولت در استفاده، کاربرد فراوانی در صنعت ساختمان سازی پیدا کرده است. به عنوان مثال شیشه سکوریت شده یکی از پر کاربرد ترین شیشه ها در ساختمان سازی می باشد.

این محصول در برابر حرارت و ضربه مقاوم است. خاصیت ضد ضربه بودن شیشه نشکن ساختمانی به گونه ای است که در صورت برخورد ضربه با آن اتفاقی برای شیشه نمی افتد و ایمنی لازم را خواهد داشت. شیشه نشکن در ساختمان در انواع مختلف تخت یا شیشه خم مورد استفاده قرار می گیرد. شیشه رفلکس نشکن یکی از شیشه های مورد استفاده در نمای ساختمان برای استفاده از نور بیشتر و مخفی ماندن داخل ساختمان در روز می باشد.

از این شیشه می توان در سقف های شیشه ای، پارتیشن های شیشه، نمای ساختمان های مرتفع و کف مراکز خرید، راه پله های شیشه ای استفاده کرد. در معماری نوین استفاده از مصالح مقاوم و ایمن و همچنین عایق بسیار استفاده می شود. مصالح سنتی گذشته جای خود را به مصالح به صرفه تر و مقاوم تر داده اند. استفاده از شیشه در ساختمان موجب استفاده حداکثر از نور خورشید هم می شود. البته با توجه به ویژگی های شیشه های مقاوم از ورود اشعه های مضر مانند اشعه uv به داخل ساختمان جلوگیری می کند.

شیشه نشکن برای کف و سقف

از این محصول به علت ایمنی بسیار بالا و مقاومت آن در سقف و کف ساختمان و همچنین در پله های شیشه ای استفاده میشود. یک تصور اشتباه در مورد شیشه نشکن وجود دارد. برخی استفاده از آن را برای سقف یا کف خطرناک می دانند و ترجیحا از مواد و مصالح مرسوم استفاده می کنند.

درحالی که شیشه های نشکن گزینه های بسیار مناسبی برای استفاده در کف و سقف ساختمان هستند. مقاومت و ایمنی این مصالح برابر یا حتی بیشتر از سایر مصالح می باشد. در گذشته برای اجرای سقف و کف حتی در مراکز خرید و مکان های تجاری از مصالح سنتی و رایج بیشتر استفاده می شد.

در حال حاضر با توجه به مقاومت، زیبایی و استفاده حداکثری از نور از شیشه نیز در کف یا سقف مراکز تجاری استفاده می شود. برای کف پله های شیشه ای بهتر است از شیشه لمینت که شیشه مقاوم تری می باشد، استفاده شود. برای زیبایی بیشتر می توان از انواع شیشه های نشکن به صورت ساده، رنگی، مات و یا به صورت طرح دار با استفاده از روش سندبلاست استفاده کرد.

 

درباره ما

شیشه ایمنی سدید تهران تولید کننده انواع شیشه نشکن،ضدضربه و ضد حریق با سابقه درخشانی در صنعت شیشه و ظرفیت تولید ماهانه  1500 تن انواع محصولات دیگر ای خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی میباشد.

برخی از محصولات

بازگشت به بالا